Zabawy ze spinaczami- ćwiczymy małe rączki!
przez Pedagog w domu · 18 czerwca 2020
Zabawy ze spinaczami, to świetne zajęcie dla malucha i starszaka!
Każda gospodyni domowa posiada w domu koszyczek pełen kolorowych klamerek. Okazuje się, że klamerki, którymi przypinamy pranie, możemy wykorzystać w zupełnie inny sposób! Spinacze super sprawdzają się, do zabaw manipulacyjnych dla dziecka.
Dzięki zabawom ze spinaczami, dziecko ćwiczy swoje rączki. Niedawno pisałam o zaletach wycinania nożyczkami przez dziecko.
Sprawdź dlaczego, jest to tak ważne dla rozwoju dziecka!
Jak wspomóc dziecko w nauce wycinania nożyczkami?
Tutaj jest podobnie! Przypinanie spinaczy, to doskonałe ćwiczenie dla dłoni naszego dziecka. Zabawy ze spinaczami wpływają na rozwój motoryki małej– ćwiczą mięśnie dłoni, chwyt pęsetowy, rotację dłoni, a także koordynację wzrokowo- ruchową. W przyszłości z pewnością przełoży się, to korzystnie na naukę pisania. A także zaowocuje lepszą koncentracją uwagi dziecka. Same plusy!
Oczywiście, że fajnie jest mieć klamerki w wielu kolorach (najlepiej podstawowych: żółty, czerwony, niebieski i zielony), ale nie jest to warunek niezbędny. Po prostu dajmy dziecko pudełko ze spinaczami i niech się bawi!
Klamerki możemy poprzypinać dziecku na ubranie, polecić przypinanie ich do pudełka, kartki, czy zasłony. Ale możemy też zachęcić dziecko do zabawy spinaczami, wymyślając ciekawe ćwiczenia!
Na szczęście jestem tutaj po to, aby Ci pomóc!
Dlatego za chwilę zdradzę, jakie zabawy ze spinaczami wykorzystujemy w naszym domu!
Zabawy ze spinaczami
Na pierwszy ogień zabawa dla miłośników zwierzątek! U nas w roli głównej słodki Jeżyk, który pogubił kolce.
Zadaniem dziecka, jest sprawienie, aby wszystkie kolce (spinacze) wróciły na swoje miejsce! Takie zabawy lubimy!
Okazuje się, że nie tylko mały Jeż potrzebował pomocy! Dinozaury również pogubiły swoje kolce.
Zaczarowany ogród? Pewnie, że tak! U nas powstał ogród z tulipanami i marchewkami. Ale myślę, że wielki szczypior, rzodkiewka, czy pietruszka równie dobrze będą rosnąć w takim ogrodzie!
Bawiąc się spinaczami dziecko utrwala nazwy kolorów, ćwiczy spostrzeganie, percepcję wzrokową i oczywiście motorykę małą!
Poznaje cyferki i ćwiczy liczenie!
Spinacze dziecko może przypinać do rolki po papierowym ręczniku, tworzyć stworka z pudełka po kremie, albo wieszać skarpetki na sznurku.
Nieważne, jakie zabawy wymyślimy! Ważne, że dziecko ma okazję ćwiczyć swoje rączki, percepcję wzrokową, koncentrację uwagi, czy koordynację ruchową.
1 Odpowiedź
[…] Zabawy ze spinaczami- ćwiczymy małe rączki! […]