Jak zrobić jaszczurkę z papieru? Świat przyrody naszych dzieci

Pogoda coraz bardziej sprzyja wędrówkom i poznawaniu przez dzieci świata przyrody. Opowiadając dzieciom o tym, jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jakie zamieszkują lasy, czy łąki pobudzamy ich ciekawość i zachęcamy do zadawania pytań. Spacerując polnymi ścieżkami dziecko może spotkać żuczka, mrówkę, a nawet jaszczurkę, która sprytnie pomyka miedzy trawami.

My rodzice powinniśmy uczyć się od dzieci takiej beztroski i dziecięcego spojrzenia na świat. Wędrując leśnymi ścieżkami wiele rzeczy nam umyka. Owszem zatrzymujemy się na chwilę, aby posłuchać śpiewu ptaków, ale wiele już nie zauważamy.

W przeciwieństwie do naszych dzieci, które chłoną świat wszystkimi zmysłami, spostrzegają, to co dla nas jest mało istotne i potrafią zaciekawić się najmniejszą istotką w całym lesie. Mrowisko jest dla nich czymś niezwykłym, a żuczek spacerujący po ściółce jest bardziej interesujący od bajki w telewizji. Takie spotkania z przyrodą cudownie wpływają na rozwój naszego dziecka. Nie tylko stymulują wszystkie zmysły, ale także ćwiczą koncentrację uwagi, spostrzegawczość, orientację w przestrzeni, czy sprawności ruchowe. Dlatego warto spędzać czas z dziećmi na łonie natury, daleko od zgiełku miasta, spacerując na boso po trawie i przyglądając się wędrówkom mrówek, alb śledząc jaszczurkę.

Jak zrobić jaszczurkę z papieru- instrukcja krok po kroku

Po powrocie do domu lubię porozmawiać z dziećmi o tym, co wydarzyło się podczas spaceru, jakie zwierzątka ukryły się w lesie i jakie biegały po łące. Wracamy w myślach do tego, co widzieliśmy i co nas najbardziej zaciekawiło. Tym razem bezsprzecznie bohaterką dzisiejszego dnia została zwinna jaszczurka. A ponieważ lubimy tworzyć różne rzeczy, to postanowiliśmy zrobić właśnie taką przesympatyczną jaszczurkę z papieru.

2 x kartka papieru A4

Do zrobienia jaszczurki potrzebne będą dwie kartki papieru A4. Na jednej z kartek (pomarańczowej) narysowaliśmy nogi i głowę jaszczurki. Natomiast druga kartka (zielona) będzie nam potrzebna do zrobienia tułowia.

Składamy na pół

Kartkę papieru składamy wzdłuż na pół i w ten sposób powstaje tułów naszej jaszczurki

Jak zrobić jaszczurkę z papieru?

Jeszcze raz na pół

Następnie powstałe połówki kartki składamy jeszcze raz na pół- do środka. W ten sposób powstaną 4 równe prostokąty.

Jak zrobić jaszczurkę z papieru?

Składamy na pół

Kartkę składamy na pół i odcinamy to, co zostało zaznaczone flamastrem. W ten sposób powstanie ogon naszej jaszczurki.

Nacinamy grzbiet kartki

Potem w równych odstępach nacinamy grzbiet kartki,tak aby nie przeciąć jej do końca.

Jak zrobić jaszczurkę?

Sklejamy

Sklejamy ze sobą dwa prostokąty, które utworzą nam spód jaszczurki.

Przyklejamy

Z drugiej kartki wycinamy nogi i głowę jaszczurki. Następnie wszystko przyklejamy w odpowiednich miejscach i jaszczurkę mamy gotową! Aaaa jeszcze tylko język... Hurraaa!

Gotową jaszczurkę można również pokolorować flamastrami, czy farbami.

Kilka minut pracy i mamy gotową jaszczurkę!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *