Akwarium z pudełka- jak zrobić rybkę z papieru?

Jeżeli Wasze dziecko wierci Wam w “brzuchu dziurę” bo chce mieć własne akwarium z rybkami, a Wam już brakuje wymówek- to mam świetną wiadomość!

Wykorzystując pudełko po butach, klockach, czy innej zabawce, możecie stworzyć naprawdę świetne akwarium, które z pewnością przypadnie Waszemu dziecku do gustu.

Nasza złota rybka, jest zupełnie bezproblemowa. Nie musimy pamiętać o karmieniu i wymianie wody. Nasze akwarium zajmuje mało miejsca i jest przenośne. Hurraaa! 

Z tekturowych pudełek można wyczarować prawdziwe cuda! I na prawdę można się zdziwić tym, jak dzieci potrafią zaangażować się w tworzenie i pomoc podczas takich prac! Ich wyobraźnia działa na największych obrotach, a radość i satysfakcja z własnej pracy są nie do opisania.

Już od dawna każde pudełko, które pozostaje po butach, czy zabawkach rozklejam/rozkładam i chowam w bezpieczne miejsce. Tam spokojnie sobie czeka na odpowiedni moment, aż w końcu zostaje wyciągnięte i wtedy gra główną rolę! 🙂

W jaki sposób zrobić akwarium z tekturowego pudełka?

To nie pierwszy raz, kiedy kartonowe pudełko przeistacza się w na prawdę coś fajnego! Tym razem wykorzystaliśmy małe, tekturowe pudełko z tzw. “szybką”, które pierwotnie służyło, jako opakowanie małej laleczki. 

Nasze pudełko pomalowaliśmy farbami plakatowymi na niebiesko. Boki zostały wyklejone kartką papieru z naklejonymi wodorostami, a na spód wysypaliśmy białe kamyki. Muszelka również znalazła swoje miejsce.

Hurraaa! Akwarium gotowe!

 

Akwarium z pudełka
Akwarium z pudełka

A teraz czas na rybkę do naszego akwarium!

Złota rybka koniecznie musiała być w 3D, jednak zupełnie nie miałam pomysłu, w jaki sposób ją zrobić. Dlatego inspiracją stało się zdjęcie znalezione w Internecie. Z tą różnicą, że nasza rybka jest obustronna- sklejona z dwóch pojedynczych rybek. Ale właśnie o taką nam chodziło! 🙂 

Do wykonania naszej rybki wystarczyła jedna kartka papieru A4. 

Kartkę papieru rozcinamy na dwie równe części. Każdą połówkę składamy na pół i wycinamy coś na wzór trapezu. Nasz trapez z jednej strony musi być delikatnie zaokrąglony (głowa rybki), a z drugiej czubaty i troszkę dłuższy (ogon).

Jedną stronę, która ma stanowić ogon rozcinamy na 3 części, tak aby po rozłożeniu powstało 6 pasków. Następnie paski naklejany jeden na drugi. Łącząc je ze sobą w jednym miejscu. Jeszcze tylko oko i już jedna rybka gotowa!

Tak samo postępujemy z drugą połówką. Gdy już mamy dwie rybki łączymy je ze sobą, co wcale nie jest proste! Ale nam się w końcu udało zrobić, to całkiem zgrabnie 🙂 

Teraz tylko kawałek nitki, koralik i nasza rybka może już pływać w swoim akwarium! 

Brawo my! 

Rybka z papieru
Papierowa rybka

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *